Programy aktywizacyjne i projekty urzędu - Powiatowy Urząd Pracy w Grudziądzu


Zawartość stron

PWP-Szkolenia i staż szansą na angaż


Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Projekt realizowany w ramach Poddziałania 6.1.1 Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

 
Okres realizacji projektu:

 01.01.2014 – 30.06.2015

 
Cel główny projektu:

Podniesienie poziomu aktywności zawodowej oraz zdolności do zatrudnienia 82 bezrobotnych do 30 roku życia zamieszkałych na terenie powiatu grudziądzkiego w okresie do 30.06.2015 roku.

Uczestnicy projektu:

Projekt skierowany do 82 osób bezrobotnych (46K, 36M) z powiatu grudziądzkiego, do 30 roku życia.

 
Zadania w projekcie:

♦poradnictwo zawodowe oraz pośrednictwo pracy dla wszystkich Uczestników Projektu
♦staż dla 30 Uczestników Projektu
♦szkolenia zawodowe pn.:
„Operator koparki jednonaczyniowej III klasy";
„Magazynier z obsługą wózków jezdniowych";
„Przedstawiciel handlowy";
„Grafika komputerowa"
łącznie dla 42 Uczestników Projektu

♦zwrot kosztów dojazdu na wszystkie formy wsparcia dla wszystkich Uczestników Projektu

 

Współpraca ponadnarodowa:

Powiatowy Urząd Pracy w Grudziądzu realizował powyższy projekt z Bildungswerk der Sächsischen Wirtschaft gGmbH – Ośrodkiem Kształcenia Gospodarki Saksońskiej Sp. z o. o. w Niemczech ze statusem organizacji pożytku publicznego.
 
BSW jest firmą działająca  od 2006 roku, która wspiera kształcenie obywatelskie, społeczne, ekonomiczne i techniczne młodych, dorosłych obywateli Europy. Organizuje szkolenia dla przedsiębiorstw, menagerów, pracowników wykwalifikowanych, młodzieży, osób szukających zatrudnienia. Wspiera edukacje obywatelską, socjalną, gospodarczą, techniczną oraz w zakresie nauk ścisłych młodzieży i dorosłych w Europie. BSW realizuje Program „IdA – Integration durch Austausch" (integracja poprzez wymianę) od 01.09.2009 r, gdzie grupą docelową są osoby w wieku 18-35 lat bez zatrudnienia. Program IdA ma na celu wspieranie reform rynku pracy, a w szczególności ds. europejskiej polityki zatrudnienia i ich zastosowania w praktyce. Poprzez rozwój tematycznej, partnerskiej, współpracy z innymi krajami UE wspierane są zarówno wyniki tej współpracy, jak i transfer „dobrych praktyk" na dwóch płaszczyznach – krajowej, jak również całej UE. W projekcie IdA uczestniczyło 314 z czego 216 odbyło staże zagraniczne. Wskaźnik zatrudnienia na dzień 31.12.2014 r. wynosi 48,3%.

 
W ramach współpracy ponadnarodowej od 24.11.2014 - 28.11.2014 odbyła się wizyta studyjna w Dreźnie dla 10 pracowników PUP. W ramach wizyty studyjnej partner przedstawił metody pracy z młodymi ludźmi wykluczonymi społecznie. Metody pracy przedstawione były w postaci warsztatów, w których każdy uczestnik brał czynny udział. Zostały również przedstawiony i szczegółowo omówiony model IdA stosowany przez Partnera zagranicznego. Zorganizowano wizyty w instytucjach partnerskich, również w instytucjach gdzie będą odbywać staż Uczestnicy Projektu.

 
W kwietniu 2015 r. przeprowadzono WorkCamp (dla 10 uczestników projektu, dla których zorganizowano 3 tygodniowy staż na terenie Niemiec poprzedzony szkoleniami z j. niemieckiego i różnic kulturowych).
 

Finansowanie :

Projekt finansowany w 85% ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Program Operacyjny Kapitał Ludzki
 

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę