Programy aktywizacyjne i projekty urzędu - Powiatowy Urząd Pracy w Grudziądzu

Zawartość stron

Bliżej bezrobotnych i pracodawców

Projekt został zrealizowany w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich 2004-2006, Priorytet I Aktywna polityka rynku pracy oraz integracji zawodowej i społecznej, Działanie 1.1 Rozwój i modernizacja instrumentów i instytucji rynku pracy, Schemat b) Rozwój oferty usług instytucji rynku pracy.

Okres realizacji:
od 1 marca 2006 roku do 31 lipca 2007 roku

Liczba uczestników projektu:
65 osób.

Cel projektu:
Doskonalenie kadr Powiatowego Urzędu Pracy w Grudziądzu poprzez szkolenia było głównym zadaniem stojącym przed projektem, który przewidywał wzrost kwalifikacji zawodowych 65 pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Grudziądzu, rozwinięcie przez nich zdolności intra- i interpersonalnych, a co za tym idzie usprawnienie działania Urzędu (szczególnie w zakresie pośrednictwa pracy i doradztwa zawodowego). Wdrożenie projektu pozwoliło na jeszcze lepsze skorelowanie kwalifikacji pracowników Urzędu z wciąż zmieniającymi się wymogami rynku pracy, a w szczególności z wyzwaniami, jakie niesie polskie członkostwo w Unii Europejskiej (vide postępujące otwarcie europejskiego rynku pracy) oraz coraz wyższymi wymaganiami stawianymi pracownikom Urzędu przez osoby bezrobotne i poszukujące pracy oraz pracodawców. Wdrożenie projektu pozwoliło na stworzenie Urzędu na miarę XXI wieku - świetnie zorganizowanego, opartego na pracy ludzi zaangażowanych w to, co robią, przyjmujących śmiało nowe wyzwania, nowoczesnych, potrafiących działać zespołowo i wrażliwych na potrzeby klienta oraz pracodawców.

Zadania projektu:

W 2006 roku uczestnicy projektu wzięli udział w następujących szkoleniach:
·  „Profesjonalna obsługa klienta",
·  „Asertywność jako konstruktywna metoda porozumiewania się z otoczeniem",
·  „Sztuka radzenia sobie ze stresem",
·  „Komunikacja w zespole, z elementami budowania zespołu",
·  „Wypalenie zawodowe pracowników",
·  „Trening menedżerski typu outdoor",
·  „Efektywne pośrednictwo pracy w urzędach pracy",
·  „Efektywne doradztwo zawodowe w urzędzie pracy',
·  „Zawodoznawstwo w obsłudze klienta",
·  „Prawo pracy oraz podejmowanie zatrudnienia w UE w kontekście zmian  wynikających  z integracji Polski z UE",
·  „Sztuka negocjacji",
·  „Autoprezentacja, prezentacja i wystąpienia publiczne",
·  „Zarządzanie projektami",
·  „Procedury rachunkowości w zakresie gospodarowania środkami Unii Europejskiej",
·  „Audyt wewnętrzny i kontrola wewnętrzna",
·  „Kodeks postępowania administracyjnego",
·  „Marketingowe ujęcie serwisu internetowego urzędu",
·  „M-2596 Managing Microsoft Systems Management Server 2003",
·  „M-2823 Implementing and Administering Security in a Microsoft Windows Server 2003 Network"

W 2007 roku przeprowadzono następujące szkolenia dla osób uczestniczących w projekcie:
·   „Pośrednictwo pracy",
·   „Doradztwo zawodowe",
·   „Psychiczna matryca bezrobocia – jak przeciwdziałać"
·   „Excel w zastosowaniach finansowych"
·   „Akademia zarządzania czasem",
·   „Prawo zamówień publicznych',
·   „Public Relations",
·   „Zarządzanie siecią Novell",
·   „Szkolenie dla Liderów Klubu Pracy".

Finansowanie:

Projekt był współfinansowany w 79% ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

aa
Załączniki
Raport_podsumowujący_-_Bliżej_bezrobotnych_i_pracodawców.pdf (pdf, 821 KB)

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę