Programy aktywizacyjne i projekty urzędu - Powiatowy Urząd Pracy w Grudziądzu

Zawartość stron

Staż i roboty publiczne dla bezrobotnego z powiatu grudziądzkiego

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt  realizowany był  w ramach Programu OperacyjnegoKapitał Ludzki 2007 – 2013
Priorytet VII Promocja integracji społecznej,
Działanie 7.2 Przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej,
Poddziałanie 7.2.1 Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym

Okres realizacji projektu:
od 01.11.2010 r. do 31.12.2011 r.

Uczestnicy projektu:
w projekcie staż i roboty publiczne dla bezrobotnego z powiatu grudziądzkiego udział rozpoczęło 145 osób (89 kobiet i 56 mężczyzn, 96 osób długotrwale bezrobotnych, 1 osoba niepełnosprawna). Udział w projekcie zakończyło 137 osób (85 kobiet i 52 mężczyzn). Stażami objęto 50 osób (37 kobiet i 13 mężczyzn). W ramach robót publicznych zaktywizowano 95 osób (52 kobiety i 43 mężczyzn).

Cel główny:
poprawa dostępu do zatrudnienia 142 bezrobotnych kobiet i mężczyzn zagrożonych wykluczeniem społecznym zamieszkałych na terenie powiatu grudziądzkiego do 31.12.2011 roku.

Cele szczegółowe projektu:
♦przywrócenie osób zagrożonych wykluczeniem społecznym na rynek pracy;
♦przywrócenie zdolności do zatrudnienia;
♦uzyskanie wsparcia dochodowego;
♦wykształcenie umiejętności w zakresie pełnienia ról społecznych poprzez zwiększenie motywacji do poszukiwania pracy,
♦podniesienie poziomu samooceny,
♦zwiększenie zaufania we własne możliwości;
♦zdobycie doświadczenia zawodowego.

Zadania w projekcie:

W ramach projektu przygotowano staże i roboty publiczne dla 145 osób bezrobotnych z powiatu grudziądzkiego zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Grudziądzu. Uczestnicy projektu zostali objęci poradnictwem zawodowym oraz pośrednictwem pracy. Działanie towarzyszące obejmowało refundację kosztów dojazdu do i z miejsca odbywania stażu oraz robót publicznych oraz zwrot kosztów opieki nad dzieckiem do lat 7 bądź osobą zależną.

Budżet projektu: 1 355 871,00 zł

Otrzymane dofinansowanie: 1 355 871,00 zł

Wkład własny: 0,00 zł

Finansowanie:
Projekt finansowany w 85% ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Załączniki
RAPORT_PODSUMOWUJĄCY_Staż_i_roboty_publiczne_dla_bezrobotnego_z_powiatu_grudziądzkiego.pdf (pdf, 1195 KB)

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę