Programy aktywizacyjne i projekty urzędu - Powiatowy Urząd Pracy w Grudziądzu

Zawartość stron

Dynamiczne roboty publiczne – Angaż na staż

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 – 2013,
Priorytet VII Promocja integracji społecznej,
Działanie 7.2 Przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej,
Poddziałanie 7.2.1 Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym

Okres realizacji projektu:
od 01.10.2009 r. do 30.12.2011 r.

Uczestnicy projektu:
udział w projekcie rozpoczęły 222 osoby  (137 kobiet i 85 mężczyzn, 117 osób długotrwale bezrobotnych, 25 osób niepełnosprawnych, udział w projekcie zakończyło 213 osób (136 kobiet i 77 mężczyzn).
Stażem objęto 69 osób, tj. 53 kobiety i 16 mężczyzn, w ramach robót publicznych zaktywizowano 153 osoby, tj. 84 kobiety i 69 mężczyzn.

Cel główny:
poprawa dostępu do zatrudnienia 222 bezrobotnych kobiet i mężczyzn zagrożonych wykluczeniem społecznym zamieszkałych na terenie miasta Grudziądz i powiatu grudziądzkiego.

Cele szczegółowe:
♦przywrócenie osób zagrożonych wykluczeniem społecznym na rynek pracy; ♦przywrócenie zdolności do zatrudnienia;
♦uzyskanie wsparcia dochodowego;
♦wykształcenie umiejętności w zakresie pełnienia ról społecznych poprzez ♦zwiększenie motywacji do poszukiwania pracy,
♦podniesienie poziomu samooceny,
♦zwiększenie zaufania we własne możliwości,
♦zdobycie doświadczenia zawodowego.

Zadania w projekcie:

Staże i roboty publiczne dla 222 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Grudziądzu. Uczestnicy projektu zostali objęci poradnictwem zawodowym oraz pośrednictwem pracy. Działanie towarzyszące obejmowało refundację kosztów dojazdu do i z miejsca odbywania stażu oraz robót publicznych.

 Budżet projektu:    1.914.919,20 zł

Otrzymane dofinansowanie:   1.914.919,20 zł

Wkład własny: 0,00 zł

Finansowanie:

Projekt współfinansowany w 85 % ze środków Unii Europejskiej  w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Załączniki
RAPORT_PODSUMOWUJĄCY_Dynamiczne_roboty_publiczne-Angaż_na_staż (1).pdf (pdf, 1243 KB)